لوگو سفید تارا بابکت
برند مینی لودر

برند مینی لودر

همه ما میدانیم که در گذشته برای انجام کارهای کشاورزی مانند کاشت، برداشت و شخم زدن از روش های سخت شامل استفاده از حیوانات و نیرو انسانی استفاده میکردند که متحمل فشار و آسیبهای زیادی بود اما با گذر زمان و با پیدایش ماشین آلات صنعتی همچون مینی لودر وضعیت کار برای کشاورزان بسیار آسوده شد.

کشورهای پیشرفته به دلیل استفاده از ماشین آلات در مزارع کشاورزی نیاز کمتری به کارگران و حیوانات داشتند و جایگزین کردن تجهیزات لازم با انسان باعث افزایش تولید محصولات آنها هم شده بود.

یکی از ماشین آلات کشاورزی که با روی کار آمدن آن، صنعت کشاورزی را متحول ساخت، ماشین صنعتی مینی لودر بود.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با مینی لودر و انواع کاربرد آن آشنا شوید.

مینی لودر چیست؟

به ماشین آلاتی که شبیه به لودر هستند ولی جثه کوچکی دارند، مینی لودر گفته میشود.

مینی لودر دارای جثه کوچکی است اما سایز کم آن بیانگر قدرت و سرعت عمل پایین این ماشین نیست بلکه مزیت اصلی مینی لودر در قدرت موتور و بازوهای آن است.

قابل ذکر است که مینی لودر در ایران به نام بابکت رواج پیدا کرده است در واقع بابکت یک نوع مینی لودر می باشد و در این مقاله منظور از بابکت همان مینی لودر کوچک است.

مینی لودر بابکت از کاربردهای زیادی بهره برده است که میتوان عملکرد آن را در صنایع مختلف دسته بندی کرد و در هنگام خرید بابکت یا تجهیزات آن باید به این مورد توجه داشته باشید که این ماشین در کنار سایز کوچکی که دارد از قدرت و سرعت عمل بالایی برخوردار می باشد.

از بابکت علاوه بر صنعت کشاورزی، در صنایع گوناگون دیگری مانند راهسازی، ساختمانسازی و معدن هم میتوان استفاده کرد همچنین به این ماشین کوچک امکان ضمیمه کردن ادوات و وسایل مختلف وجود دارد به اینصورت که تجهیز و پیوستی که به آن متصل شود ویژگی و خصوصیات منحصر بفرد خودش را دارد که با عملکرد بابکت اضافه میشود.

برند مینی لودر بابکت
پیدایش مینی لودر و برند مینی لودر

تاریخچه مینی لودر

اولین مینی لودر در سال 1957 در کشور آمریکا شمالی توسط برادران کلر که به سفارش یک کشاورز بود ساخته شد.

ادی ولو کشاورزی بود که سفارش ساخت مینی لودر را به این برادران داده بود، او در زمینه پرورش بوقلمون فعالیتهای خاص خود را داشت که با پیشنهاد خود به براردان کلر، اولین مینی لودر با سه چرخ و موتور بنزینی چهارده اسب بخار و سیستم حرکت تسمه‌ای طراحی و ساخته شد.

بعد مدتی که از کار کردن این مینی لودر سه چرخ در مزرعه ادی ولو گذشت و خیال آنها از بابت کاربردی بودن این ماشین راحت شد اندکی بعد با تنها عیبی که از آن روبرو شدند، سیستم حرکت تسمهای آن بود که توسط تولیدکنندگان مطرح بابکت این مشل کاملا برطرف شد و باعث تولید انبوه شد.

در ابتدا تولید مینی لودر، بیشتر این کشاورزان و دامداران بودند که از این ماشین استقبال زیادی را در زمین های خود برای انجام عملیاتی نظیر حمل و جابجایی کود و خاک به عمل آوردند که باعث تکثیر و تولید انبوه آن شدند.

پس از سالهایی که از مینی لودر فقط در کشاورزی مورد استفاده قرار میگرفت، به قابلیت های آن برای فعالیت در صنایع دیگر نظیر ساختمانسازی و معادن هم پی بردند که با توجه به سایز کمی که داشت در مسیرهای باریک و کوچک به راحتی عبور میکرد و باعث افزایش راندمان کار شده بود.

سوال مهمی که بسیاری از افراد در مورد چگونگی فعالیت مینی لودر در صنایع مختلف داشته اند این است که مینی لودر از طریق چه وسایل یا تجهیزاتی عملیات حفاری و خاکبرداری را در پروژه های مختلف انجلم میدهد؟ جواب این سوال؛ ادوات و اتچمنت مینی لودر بابکت است که معروفترین این ادوات، جلوبند بابکت میباشد که در ادامه شما را با این اتچمنت محبوب به طور کامل آشنا میکنیم.

انواع برند مینی لودر

مینی لودر دارای انواع گسترده ای است و قیمت آنها با توجه به قابلیت و توان برندهای مختلف تغییر میکند.

مینی لودر در تمامی دنیا در زمینه های راه سازی‌، ساختمان سازی، پل سازی و خدمات شهری کاربردهای مختلفی دارد و با نصب جلوبند یا تجهیزات متفاوت به آن به یک ماشین صنعتی قدرتمند با جثه کوچک معروف میباشد.

از میان برند خارجی و ایرانی مینی لودر میتوانیم به برندهای زیر اشاره کنیم:

برند مینی لودر خارجی

 • سانوارد
 • هیوندای
 • بابکت آمریکایی
 • کوماتسو

برند مینی لودر ایرانی

 • دراج
 • فوریوز

برند مینی لودر بابکت

بابکت یکی از برندهای معروف مینی لودر میباشد که به تدریج بعنوان خود مینی لودر در بسیاری از کشورها از جمله ایران رواج یافته است.

این برند مینی لودر حاصل تفکر و اختراع برادران کلر میباشد و ایده ساخت آن را در اواخر دهه 50 مطرح کردند و پس از اقدامات لازم دست به تولید انبوه آن زدند.

مینی لودر بابکت با قابلیت چند منظوره بودن امکان اتصال و جداسازی بیش از شصت اتچمنت را در کمترین زمان ممکن برای کارفرمایان و افرادی که در صنایع مختلف مشغول به کار هستند فراهم میکند قابل ذکر است که این ماشین برای ارگانهایی مانند شهرداری و مناطق کوچک بیشترین کاربرد را دارد.

برند بابکت که از پر طرفدارترین برندهای مینی لودر محسوب می شود در چندین نوع مختلف تولید می شوند:

 • S130
 • S150
 • S175
 • S205
 • S220
 • S250
 • S330 و غیره…

انواع برند مینی لودر

 سانوارد

اولین ورود برند سانوارد توسط شرکت صبا ماشین به ایران شکل گرفت و بیشتر از برندهای دیگر مینی لودر در پروژه های شهرسازی و پالایشگاه ها به چشم میخورد.

این برند مینی لودر از برندهای چینی میباشد ولی در مقایسه با برندهای دیگر و رضایت آن از سمت رانندگان مینی لودر از محبوبیت بیشتری برخوردار میباشد.

یکی از مزایا برند سانوارد قیمت آن است که نسبت به بابکت مبلغ تمام شده کمتری دارد.

قابل ذکر است که مینی لودرهای سانوارد از تکنولوژی فلو ( flow) بهره مند میباشد، این تکنولوژی مربوط به قدرت عملکرد دستگاه مخصوصا در حین کار با اتچمنتهایی نظیر چاله کن که نیاز به قدرت زیادی دارند میباشند.

مینی لودر سانوارد مدل 3210 از بهترین مینی لودرهای این برند میباشد.

هیوندای

این برند مینی لودر مربوط به شرکت هیوندای کره جنوبی میباشد که تولید این مینی لودر را از سال 1985 آغاز نمود و امروزه این شرکت توانایی تولید تجهیزات مینی لودر شامل بیل مکانیکی، بکهو لودرو لودر چرخ دار را دارا میباشد.

برند مینی لودر هیوندای در تولید اول با تیپ HSL610 موجودشد ولی با وجود برند قوی بابکت از هیوندای کره جنوبی استقبال گرمی نشد.

ولی بعد از چند سال وقفه مینی لودر هیوندای با تیپ HSL850-7 و HSL650-7 روی کار آمد که این محصول بیشتر در رقابت با برند مینی لودر باکت S250 طراحی و ساخته شد و در مدتی بعد آپشن هایی نظیر لیور مکانیکی، درب کولر و بخاری به آن اضافه شد.

کوماتسو

برند کوماتسو در بین مینی لودرهای دیگر از ماشین های راهسازی حرفه ای می باشد که با وجود چند قابلیت، کارهای زیادی از جمله محوطه سازی، تخریب و ساخت و ساز را با سرعت در پروژه های کوچک و بزرگ پیش میبرد.

سایز مینی لودر کوماتسو در محیط و پروژه هایی که استفاده می شود بسیار فاکتور مهمی در انتخاب آن میباشد، برند مینی لودر کوماتسو در فضاهای کوچک و تنگ کارایی بیشتری نسبت به مدلهای دیگر دارد.

از ویژگی های برند کوماتسو میتوانیم به مواردی نظیر فشار کم، ابعاد کوچک، عملکرد عالی و سهولت کار با آن اشاره کرد.

دراج

برند مینی لودر دراج ساخت شرکت دراج رفسنجان متعلق به کشور ایران است که در چهار مدل 741، 751، 761 و 784 تولید می شوند.

دراج به واسطه ساخت داخل و موجود بودن تمامی قطعات در داخل ایران استفاده از آن مقرون به صرفه تر از برند مینی لودر های خارجی میباشد.

از ویژگی‌های برند مینی لودر دراج میتوانیم به موتور قوی، ابعاد مناسب، سیستم ایر کاندیشن و از مهمترین ویژگیهای آن امکان نصب جلوبندهای مختلف مانند جارو، برف روب و بکهو اشاره کنیم.

فوریوز

برند مینی لودر فوریوز همانند دراج ساخت و تولید ایران میباشد.

این مینی لودر از نظر کارایی و سایز به برند دراج نزدیک است و با توجه به وزن کم، مقاومت بالا، کیفیت در جابجایی مواد و تولید کمتر آلودگی صوتی در پروژه‌های ساختمانی و خدمات شهری که مربوط به شهرداری ها میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

جلوبند مینی لورد بابکت چیست؟

همانطور که در بخش های زیادی در این مقاله گفتیم، با متصل کردن ادوات یا جلوبند بر قسمتی از مینی لودر بابکت، میتوان کاربرد آن را به یک دستگاه دیگر تغییر و ارتقاء داد، برای مثال شما با نصب یک جارو صنعتی بر روی بابکت میتوانید از بابکت یک ماشین نظافتی برای جاروکردن محیط های مختلف تحویل بگیرید.

تنها سازنده جلوبند و تجهیزات مینی لودر در ایران، مجموعه تولیدی صنعتی تارا می باشد که در طراحی و ساخت جلوبندهای مینی لودر حرف اول را در کل ایران میزند، دلیل اول بودن مجموعه ما استفاده از متریال درجه یک و خدمات پس از فروشی است که ارائه میدهیم.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتردر مورد هر یک ازجلوبند یا پیوست های بابکت که در ادامه نام برده می شود با کارشناس مجموعه تارا از طریق شماره تماس داخل سایت در هر ساعت از شبانه روز تماس حاصل فرمایید.

در این بخش از مطلب با برخی ازمهمترین جلوبند یا تجهیزات بابکت آشنا خواهیم شد.

انواع جلوبند مینی لودر بابکت

جلوبند بابکت ازمهمترین و پر فروش ترین پیوست یا اتچمنتهای بابکت در ایران است که شامل:

 • جلوبند جارو بابکت
 • برف روب بابکت
 • بکهو بابکت
 • چاله کن بابکت و غیره می باشد.
برند مینی لودر
لنولع برند مینی لودر در ایران توسط مجموعه تارا

انواع جلوبند بابکت

جلوبند جارو بابکت

جارو بابکت یا همان سوییپر صنعتی یک نوع جلوبند است که بر روی قسمتی از بابکت نصب می شود و وظیفه آن پاکسازی معابر و جاده‌ها از انواع آلاینده و نخاله میباشد.

دستگاه جلوبند جارو بابکت از پر فروش‌ترین دستگاه ها در صنایع و مشاغل مختلف به حساب می آید که عملیات جاروکشی را در سطوح مختلف با سرعت و قدرت بالا به پایان می رساند.

اولین و اصلی ترین تولید کننده سوییپر مینی لودر بابکت در ایران مجموعه صنعتی تارا با سابقه ای درخشان میباشد که با کیفیتی بینظیر و خدمات پس از فروش این محصول را به مشتریان عرضه میکند.

جهت کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با انواع جلوبند بابکت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

انواع جلوبند مینی لودر

 

مزایا

 • مجهز به سیستم هیدرولیک
 • مجهز به دو چرخ در قسمت جلو جهت جلوگیری از برخورد با زمین و ساییده شدن
 • تولید در دو سایز 150 و 190 سانتیمتر در آپشن و رنگهای متفاوت
 • دارای دو چراغ که روشن شدن آنها همزمان با روشن شدن مینی لودر شما میباشد
 • مجهز به سیستم آبپاش و فرچه بغلزن که آبپاش جهت جلوگیری از بلند شدن گرد و غبار و فرچه بغلزن برای نظافت گوشه و کنار بلوار و دیوارها به کار می رود
 • مجهز به سیستم آبپاش و فرچه بغلزن که آبپاش جهت جلوگیری از بلند شدن گرد و غبار و فرچه بغلزن برای نظافت گوشه و کنار بلوار و دیوارها به کار می رود

جلوبند برف روب بابکت

دستگاهی که بعنوان جلوبند بر روی مینی لودر بابکت نصب می شود و بابکت را به یک ماشین مکانیزه برفروبی تبدیل میکند.

وظیفه برف روب صنعتی بابکت پاکسازی جاده، خیابان، معابر، اتوبان و بزرگراه ها از برف و یخبندان میباشد و این دستگاه به دلیل عملکرد قابل قبولی که داشته است مورد استفاده شهرداری و همچنین راهسازی و راهداری استان ها قرار گرفته است.

برف روب مینی لودر

بکهو بابکت

بکهو نوعی بیل مکانیکی است که با متصل کردن آن به یک بابکت، به راحتی به کاربرد بابکت اضافه می شود و به آن بکهو بابکت یا بیل مکانیکی بابکت گفته می شود.

از کاربردهای بکهو مینی لودر میتوانیم به محوطه سازی و راهسازی و حفاری مسیر اشاره کنیم.

بکهو مینی لودر

چاله کن بابکت

یکی دیگر از جلوبندهای بابکت که در مجموعه تارا تولید می شود، چاله کن بابکت میباشد، وظیفه این دستگاه حفاری انواع کانال، حفاری زمین جهت کاشت نهال و درخت، فنس کشی و غیره میباشد.

چاله کن

جارو تراکتور

همچنین مجموعه تارا تولید کننده انواع ادوات تراکتور در ایرن می باشد همانند جارو تارکتور که با نصب آن بر روی تراکتور می توانید عملیات نظافت و جاروکشی را به راحتی انجام دهید.

جارو سوییپر تراکتور

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند مینی لودر و انواع جلوبند میینی لودر بابکت با شماره تماس درج شده در سایت تارا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برند مینی لودر

فهرست مطالب

09123988622