لوگو سفید تارا بابکت
کاربرد مینی لودر بابکت

کاربرد بابکت

در این مقاله به کاربرد مینی لودر بابکت در صنایع متفاوت و چیستی آن خواهیم پرداخت.

در گذشته عملیات کشاورزی، ساختمانی و عمرانی مانند کارهای خاکبرداری، حفر چاله، برفروبی معابر و حتی نظافت با کمک دست انسان و به روشهای سنتی انجام می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی در عرصه های مختلف، وسیله ای برای انجام کارهای سنگین در پروژه های مطرح شده روی کار آمد.

طراحی و تولید ماشین آلات کوچک مانند بابکت از پیشرفت و تولیداتی بود که انجام کارهای سخت و دشوار را برای کشاورزان بسیار آسوده ساخت.

در ادامه با ماشین بابکت و کاربرد مینی لودر بابکت در صنایع مختلف آشنا می شویم.

بابکت چیست؟

بابکت نوعی برند مینی لودر می باشد که به دلیل ابعاد و جثه کوچک، دارای قدرت و سرعت قابل توجهی میباشد، مینی لودر در ایران به بابکت رواج یافته است و دارای استفاده های زیادی می باشد.

از مینی لودر بابکت در صنایع مختلفی از جمله راهسازی، شهرداری، ساختمان سازی، معادن و غیره استفاده می شود.

به این ماشین کوچک چند کاره می توان اتچمنت یا تجهیزات متنوعی را متصل کرد و از آن در پروژه‌های مختلفی استفاده کرد که هر یک از آن تجهیزات، خصوصیات منحصر بفرد خود را دارند.

کاربرد بابکت

این لودرهای کوچک در صنعت‌های مختلف مانند صنایع ساختمان سازی، معادن، دامپروری، پروژه شهری و صنایع داروسازی و غذایی کاربرد متفاوتی دارند در ادامه این مقاله، کاربردهای هر یک از آنها را بررسی خواهیم کرد:

کاربرد بابکت در صنعت

در صنایع زیادی می توان از مینی لودر بابکت جهت عملیاتی نظیر ساخت کارگاه و سوله، گودبرداری و خاکبرداری، حمل و جابجایی خاک و اجسام سنگین و حتی در صنایع دیگر مانند غذایی و داروسازی هم از این لودر استفاده می شود.

کاربرد بابکت
کاربرد مینی لودر بابکت و ورود آن به ایران

کاربرد بابکت در ساختمان سازی

ساختمان سازی از مشاغلی محسوب می شود که بابکت بیشتر ازصنایع دیگر در آن به چشم میخورد.

وجود بابکت در این صنعت، به کاهش آلاینده های مضر و صرفه جویی در مصرف سوخت کمک بسزایی میکند و البته با وجود جثه کوچکی که دارد نیازی به گرفتن مجوز از سمت راهنمایی رانندگی ندارد چرا که میتواند از مسیرهای باریک عبور کند و این مزیت باعث بالا رفتن سرعت عمل و جلوگیری از ترافیک میشود.

کاربرد بابکت در معدن

مسیرهای معادن به سختی و ناهموار بودن معروف هستند معمولا بابکت به دلیل ابعاد کوچک و سرعت عمل بالا از پس عملیاتی که در معادن وجود دارد به خوبی برمی آید هر چند که اینطور به نظر می رسد مینی لودر ابعاد کوچکی دارد و از پس عملیات سخت برنمیاید ولی مهمترین خصوصیت این لودرهای کوچک ظرفیت چند برابری آنها نسبت به وزنشان است.

یعنی از پس حمل کردن موادی مانند شن و ماسه و سنگ های ریز و درشت و بارگیری آنها به داخل کامیون به خوبی برمی آید.

علاوه بر حمل و جابجایی مواد شما میتوانید با متصل کردن ادوات دیگربه این ماشین، عملیاتی مانند حفاری را هم توسط بابکت انجام دهید.

کاربرد مینی لودر بابکت در صنایع غذایی و دارویی

از عملیات مهمی که بابکت یا همان مینی لودرها میتوانند در صنایع غذا و دارو انجام دهند حمل و جابجایی اجسام سنگین میباشد که این امر موجب امنیت راحتی در حمل و نقل این صنعت میشود.

کاربرد مینی لودر بابکت در دامداری

جالب است بدانید که بابکت در دامداری ها هم مورد استفاده قرار میگیرد عواملی مانند صدای کم و آلایندگی کمی که مینی لودر بابکت دارد مناسب محیطی است که دام ها در آنجا زندگی می کنند.

یکی از فاکتورهایی که ماشین بابکت دارد ایمنی حین کار است که در این محیط ها گزینه مهمی برای حیوانات اهلی محسوب می شود.

شما میتوانید با اضافه کردن تجهیزات یا ادوات به بابکت، کارهایی نظیر نظافت و جاروکشی، حمل و جابجایی علوفه را در این محیط‌ها انجام دهید.

مجموعه صنعتی تارا تولید کننده انواع ادوات بابکت در سراسر ایران است که شما میتوانید با تماس و دریافت مشاوره از کارشناسان تیم تارا تجهیز مناسب با زمینه شغلی خود را خریداری کنید.

کاربردمینی لودر بابکت در کشاورزی

عملیاتی کشاورزی که در قدیم بصورت کاملا سنتی انجام میشد امروزه توسط بابکت با کیفیت و سرعت بالا با کمترین آسیب صورت میگیرد.

کارهایی نظیر حمل و جابجایی محصولات کشاورزی، جابجایی خاک و سنگ و منتقل کردن آنها به ماشین حمل بار از وظایف مینی لودر بابکت در زمین های کشاورزی می باشد.

شما می توانید با متصل کردن ادوات بر قسمت جلو مینی لودر عملیات متفاوت دیگری مانند کندن و حفر زمین هم انجام دهید.

مجموعه تارا بزرگترین تیم تولید کننده ادوات کشاورزی است که با بهترین متریال و متد روز دنیا از پیشگامان ساخت پیوست های مینی لودر در ایران میباشد.

همچنین شما می توانید تمامی ادوات تراکتور و کشاورزی را از جمله جارو تراکتور، برف روب تراکتور، بیل تراکتور و غیره… را تهیه فرمایید؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ادوات تراکتور و کشاورزی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ادوات تراکتور و کشاورزی

کاربرد مینی لودر بابکت
کاربرد در صنعت راهسازی، راهداری، کشاورزی

کاربرد مینی لودر بابکت در پروژه‌های شهری

از سازمانهای مهم کشور که از کاربرد مینی لودر بابکت استفاده گسترده ای دارد ارگان شهرداری می باشد که در بخش خدمات و پروژه های شهری جهت عملیات متنوعی مانند خاکبرداری، نظافت و حتی برفروبی از این لودر کوچک استفاده میکند.

پروژه های شهری در خدمات شهرداری از دسته کارهایی میباشد که برای این سازمان محدودیت های خاص خودش را دارد و باید قوانین مشخصی رعایت شود تا انجام این پروژه ها باعث سلب آرامش از شهروندان نشود.

یکسری از مزیت های مینی لودر بابکت مانند ایمنی بالا و جثه کوچک آن موجب استفاده زیاد این ماشین در شهرداری ها شده است.

کاربرد مینی لودر بابکت در راهسازی

فاکتورهایی مانند سایز، وزن کم، مقاومت و قدرت بسیار بالا در این مینی لودر باعث شده که مهندسین و کارفرمایان راهسازی استقبال زیادی از آن داشته باشند برای مثال یکی از استفاده های بابکت در راهسازی، باز کردن مسیر خودروها در زمان ریزش کوه و یا در اثر بارش شدید برف هنگام مسدود شدن جاده میباشد.

اکثر بابکت‌ها در حالت چرخ زنجیری طراحی و ساخته می شوند تا در بیشتر شرایط آب و هوایی عملیات مورد نظر را بدون مشکل انجام دهند.

مزایا استفاده از مینی لودر

ماشین یا لودرهای برند بابکت دارای نقاط قوتی هستند که به چند مورد از آنها میتوانیم اشاره کنیم:

  • قابلیت متصل کردن پیوست‌های مختلف
  • وسیله ای کاربردی در شرایط و فضاهای گوناگون
  • چرخش دو حالته
  • تنوع در ابعاد و قدرت
  •  در دسترس بودن مدلهای متنوع
  • راحتی کاربری

مجموعه تارا تولید کننده تمامی اتچمنت های مینی لودر می باشد که با استفاده از آن می توانید کاربرد مینی لودر بابکت را به دستگاه مد نظر شما تغییر دهیم.

همانطور که دربخش های مختلف این مقاله گفته شد با نصب کردن تجهیزاتی به بابکت میتوان عملکرد این لودر را به موارد دیگری تغییر داد مثلا شما با متصل کردن یک پیوست مانند جارو صنعتی یا برفروب صنعتی به بابکت می توانید برای برف روبی معابر و جاروکشی مکانهای مختلف از آن اقدام کنید.

بر ای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با انواع جلوبند تولیدی مجموعه تارا می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

جلوبند مینی لودر باکت

شما میتوانید هر یک از این پیوست ها را از مجموعه تولیدی صنعتی تارا اولین و اصلی ترین سازنده تجهیزات بابکت در ایران، با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربرد مینی لودر بابکت

فهرست مطالب

09123988622