لوگو سفید تارا بابکت
مینی لودر بابکت

مینی لودر بابکت

نمایندگی فروش مینی لودر بابکت در  مجموعه تارا با بالاترین کیفیت

در زمان های گذشته افراد در صنعت کشاورزی برای رفع نیاز های خود از فشار فیزیکی زیادی استفاده می کردند که این مساله باعث آسیب های شدیدی میشد که با گذر زمان و تولید ماشین آلات صنعتی همچون مینی لودر بابکت شرایط انجام کار را در کشاورزی برای آنها آسوده نمود؛ در ادامه با ما همراه باشید تا تاریخچه، کاربرد و انواع مینی لودر آشنا شوید.

مینی لودر چیست؟

مینی لودر بابکت نوعی از ماشین آلات صنعتی می باشد، در واقع می توان گفت نوع کوچک لودر می باشد اکاربرد آن همانند لودر ها می باشد؛ اندازه کوچک مینی لودر باعث شده تا امکان جابه‌جایی آن در فضا کوچک برای افراد مقدور باشد.

مینی لودر بابکت دارای انواع متفاوتی می باشند که متناسب با شرایط کاری و نیاز افراد استفاده می توان نوع های متفاوتی از آن را تهیه نمود.

این نوع از ماشین آلات صنعتی در صنایع متفاوتی مانند کشاورزی، ساخت‌وساز، معادن، محوطه‌سازی، شهرداری، راهداری، راهسازی و… قابل استفاده است.

اوایل به دلیل اندازه کوچک و سبک بودن مینی لودر از آن استفاده میشد اما با گذشت زمان و با توجه به پیشرفت در زمینه کشاورزی و رونق در ساخت و ساز از این محصول استفاده های گسترده ای در زمینه خاک برداری، حفر و غیره… شد.

تاریخچه مینی لودر بابکت

اولین نمونه مینی لودر  در سال 1957 در آمریکای شمالی تولید شد، این محصول  توسط برادران کلر در دست تولید قرار گرفت که به سفارش یک کشاورز بنام ادی ولو بود.

ادی ولو در زمینه پرورش بوقلمون فعالیت داشت و در این زمینه پیشنهاد تولید مینی لودر و سفارش آن را به برادران کار داد، مینی لودر برای اولین بار به صورت 3 چرخ با موتور بنزینی 14 اسب تک سیلندر و سیستم حرکت تسمه ای طراحی و تولید شد.

پس از ساخت این دستگاه و شروع فعالیت آن در مزرعه آقای ولو اربردی بودن آن مشخص شد و در همان ابتدای محصول تولیدی آن ها  فراتر از انتظارات ظاهر شد.

بعد از مدتی که مینی لودر در مزرعه اقای ولو کار کرد تنها مشکلی که بر روی آن مشاهده شد سیستم حرکت تسمه ای آن بود و پس از مدتی این مشکل تتوسط تولید کنندگان مینی لودر رفع عیب شد و شروع به تولید تعداد بالایی از مینی لودر ها کردند.

در اوایل کار میزان زیادی از این محصول را در بین کشاورزان و دامداران اطراف خود به فروش رساندند و پس از استقبالات گسترده از این محصول برادران کلر دست به تولید انبوده مینی لودر بابکت زدند.

اوایل تولید و شروع به کار مینی لودر  به عنوان یک محصول کوچک و تک کاره شناخته شده بود که کاربرد آن بیشتر در مزارع یا امور کشاورزی مورد استفاده قرار میگرفت و برای جابجایی کود و خاک مناسب بودند..

پس از گذر زمان و کاربردی بودن آن در سطح شهر نیز مورد استفاده قرار گرفت و به راحتی در مسیر های باریک تردد پیدا کرد و باعث افزایش سرعت در انجام کار ها شد.

مینی لودر بابکت
تاریخچه مینی لودر بابکت

مینی لودر که با نام بابکت در ایران رواج یافته است مناسب فعالیت هایی مانند تخریب، حفاری، محوطه سازی، خاکبرداری و جابجایی مصالح می باشد.

انواع مینی لودر در ایران

برندهای متنوع خارجی و ایرانی زیادی از مینی لودر بابکت در ایران وجود دارد، در این قسمت قصد داریم که به برخی از آنها که مورد استفاده بیشتری قرار میگیرند اشاره کنیم.

برند خارجی مینی لودر

  • سانوارد
  • کوماتسو
  • هیوندا
  • ولوو
  • آمریکایی

برند ایرانی مینی لودر

  • دراج
  • فوریوز

معمولا مینی لودر در سه سری ( T , A , S) طراحی و ساخته می شود و قابل ذکر است که مینی لودر بابکت از برندهای پر کاربرد و مطرح در ایران میباشد.

مینی لودر سری A

مینی لودر سری A قابلیت جهت گیری و حرکت به سمتهای مختلف را دارد، از مینی لودرهای مطرح این سری میتوانیم به بابکت ماشین سواری با چرخ‌های لاستیکی اشاره کنیم.

چند نمونه از بابکت سری A عبارتند از A300, A2500, A650, A770 .

سری T

مینی لودر سری T از چرخ های زنجیری ساخته شده اند و حرکت آنها دقیقا شبیه به تانک میباشد.

از بابکت سری T میتوانیم به مدلهای T250, T300, T650, T770 اشاره کنیم.

سری S

سری S جزء بهترین مینی لودرهای موجود در ایران هستند با چرخ های ثابت بدون جهت گیری که شامل سری های: S250, S175, S130 هستند.

تفاوتهای زیادی در این سه سری مینی لودر وجود دارد که این تفاوت در نوع موتور و نوع لاستیکها می باشد.

مینی لودر بابکت
انواع جلوبند مینی لودر از جمله برف روب، چاله کن

انواع مینی لودر در ایران

از مطرح ترین مینی لودر بابکت موجود در ایران میتوانیم به دسته بندی زیر اشاره کنیم.

مینی لودر کپکت ترک

معمولا در زمین هایی که ناهمواری و سختی بیشتری وجود دارد استفاده از مینی لودر کپکت ترک مناسب تر میباشد.

دلیلی پایداری و مقاومت این دسته از مینی لودرها، استحکام شاسی آنها است که این دسته را بسیار ایده آل ساخته است همچنین مینی لودر کپکت ترک عملیات خاکبرداری و حفاری را با قدرت فوق العاده ای انجام می دهد.

از انواع کپکت ترک میتوان به مدلهای حمل و نقل بنادر و حمل زباله اشاره کرد.

لودر اسکید استیر

به مینی لودر خزنده یا چهار چرخ متحرک مینی لودر اسکید استیر گفته می شود که بعنوان یک لودر کوچک دارای قدرت استثنایی و یک طراحی منحصر بفرد میباشد.

موارد کاربرد این مدل در عملیاتی مانند کارهای کشاورزی، جاده سازی، محوطه سازی و بسیاری از مشاغل دیگر به چشم میخورد.

لودر مینی ترک

از کوچکترین و کم جثه‌ترین مینی لودرهای ایران مدل مینی لودر ترک میباشد که در زمینه کاری خود بی نظیر و کمیاب میباشند.

لودر بکهو

در عملیات ساخت و ساز مثل کارهای ساختمانی لودر بکهو بسیار پر کاربردتر از مینی لودرهای دیگر می باشد.

این مدل دارای دو باکت میباشد که یکی از این باکت ها با عنوان بیل مکانیکی در قسمت جلو و دیگری با عنوان بیل بکهو در قسمت عقب لودر قرار گرفته است و قادر به حفاری، جابجایی خاک و پر کردن چاله میباشد.

برندهای مطرح در موتورهای مینی لودر بابکت کدامند؟

از تولید کنندگان موتور مینی لودر بابکت میتوان به شرکت های بزرگی همچون کوباتا، کاترپیلار، یانمار و دویتس آگ اشاره نمود.

هر یک از این شرکتهای مطرح در نوع خود بینظیر و بی نقص هستند، مجموعه تارا تولید کننده تمامی اتچمنت های مینی لودر در ایران می باشد و تممی جلوبند مبنب لودر بابکت های تولیدی قابل نصب بر روی تمامی برند های مینی لورد ایرانی و خارجی هستند.

ورود مینی لودر بابکت به ایران

این محصول در سال 1370 وارد ایران شد و تا سال 82 تا 85 از آن استقبال شد و استفاده گسترده ای پیدا کرد، استفاده از مینی لودر در عملیات کشاورزی، راهداری، راهسازی و غیره… بسیار کاربردی بود.

به همین دلیل مجموعه تارا دست به تولید انواع جلوبند مینی لودر زد تا با استفاده از آن افراد در شهرداری و یا راهسازی بتوانند به راحتی تنها با یک مینی لودر کاربرد های متفاوتی به آن اضافه کنند، در ادامه با ما همراه باشید تا با جلوبند های مینی لودر بیشتر آشنا شویم.

جلوبند مینی لودر بابکت چیست؟

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم مجموعه تارا پس از فراگیر شدن مینی لودر در ایر ان دست به تولید اتچمتت آن زد که با استفاده از آن ها می توان کاربرد این محصول را از یک مینی لودر به دستگاه دیگری تعییر داد، جهت مثال با نصب جارو بابکت بر روی مینی لودر می توان عملیات نظافت و جارو کشی را به راحتی انجام داد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با دیگر جلوبند های تولیدی مجموعه تارا جهت نصب بر روی مینی لودر آشنا شوید.

جارو مینی لودر بابکت

این محول نوعی جارو مکانیزه صنعتی است که با استفغاده از آن به عملیات نظافت می پردازند، این محصول توسط دو کوپلینگ بر قسمت جلویی بابکت نصب می شود و به نظافت مکان های عمومی همانند برگراه، آزادراه، معابر و خیابابن ها می پردازد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جارو بابکت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

سوییپر بابکت

 

برف روب بابکت

این محصول نیز نوعی از اتچمنت مینی لودر می باشد که بر روی بابکت نصب شده و در مناطق سردسیر یا زمستان عملیات برفروبی را انجام می دهد، برف روب بابکت دارای نوع های متفاوتی است که وابسته به نوع آن کاربرد متفاوتی دارد؛ نوع های برف روب اعم از: زاویه، وی شکل، برفخور، نمک پاش شن پاش و غیره…

با استفاده از اسن محصول می تواید بدون محددیت تجمع برف را از سطح شهر جمع آوری کنید و از حوادث ناشی از وجود برف در سطح جاده جلوگیری کنید؛ جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

برف روب مبنی لودر

بکهو بابکت

بکو نیز نوعی بیل مکانیکی است که بر روی بابکت نصب شده و کاربرد آن حفر چاله و خاک برداری است، این محصول نیز بر قسمت جلویی مینی لودر توسط دو کوپلینگ نصب شده و در عملیات راهسازی از آن استفاده می شود.

بیل مکانیکی بکهو

همچنین شما می توانید تمامی جلوبند بابکت موجود در مجموعه تارا را در لینک زیر یافت کنید.

جلوبند مینی لودر بابکت

جارو تراکتور

این محصول نیز نوعی سوییپر صنعتی می باشد که در مجموعه با استفاده از بهترین متریال موجود در بازار تولید می شود، کاربرد این محصول همانند تمامی سوییپر صنعتی جارو کشی و نظافت است و مکانسزم آن نیز مشابه با جارو بابکت می باشد با این تفاوت که این محصول بر روی قسمت پشت بند و یا جلوبند تراکتور نصب می شود.

برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با سوییپر تراکتور می توانید به لینک یر مراجعه کنید.

سوییپر تراکتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مینی لودر بابکت

فهرست مطالب

09123988622